Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Trzy sposoby ochrony materaca przed zniszczeniem

Materac można chronić na wiele sposobów, warto dbać i przedłużać jego żywotność, gdyż dobry jakościowo materac jest to spory wydatek w domowym budżecie. Dobry jakościowo materac kosztuje nawet kilka tysięcy złotych. Warto więc zastanowić się, jak go osłaniać, by jak najdłużej spełniał swoje zadanie.

Jak chronić materac ?

materace zwykłe

Najnowszym sposobem są podkładki chroniące. Na rynku występują trzy rodzaje podkładów. Mogą one być nakładane na materac w sposób całościowy, wtedy zapinane są na zamek błyskawiczny, by łatwiej było je zdejmować do prania. Są też nakładki stosowane pod prześcieradło i podkłady pod materac. Umieszcza się je bezpośrednio na stelażu łóżka lub tapczanu, ay osłaniały dolną część materaca. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale ich cena nie jest wygórowana. Kosztują zazwyczaj od kilkunastu do 150 złotych. Podkłady pod materac doskonale sprawdzają się w dziecięcych łóżkach lub dla osób leżących czy przewlekle chorych.

Na temat dobrej jakości materacy z pewnością można się wiele dowiedzieć na http://sembella.pl/porady/23-skuteczna-ochrona-materaca-nakladka-oraz-ochraniacz/ – mówi Jerzy Warlicki, specjalista ortopeda.

Dobrej jakości ochraniacz na materac

Przytrzymują materac powodując, że  nie może się on przemieszczać. Warto wybrać ochraniacz lub podkład wysokiej jakości, gdyż zapewni on prawidłową ochronę  materaca. Wiadomo, że pod łóżkiem zbiera się najwięcej kurzu, bo przecież nie odkurzamy tam codziennie. Podkład osłania materac od dołu, hamując rozwój roztoczy i grzybów. Nie pozwala na wbijanie się kurzu w materiał materaca. Chroni też materac przed zniszczeniem i uszkodzeniami mechanicznymi, rozdarciem. Podkład pod materac jest idealną ochroną higieniczną. Niektóre z nich są wodoodporne, choć paroprzepuszczalne, zależnie od materiałów z jakich są wykonane.

Nie pozwalają na przenikanie wilgoci do materaca. Ochroniacze najczęściej są zrobione z oddychającej tkaniny poliestrowej, jednostronnie zabezpieczonej lateksem. Higieniczne wykończone są folią. Ochraniacze dostępne są we wszystkich sklepach specjalizujących się w rozprowadzaniu materacy oraz stelaży. Są nowoczesną metodą przedłużania żywotności materaca oraz ochroną przed zniszczeniem.

 

No comments yet.

Leave a Comment