Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Nieszablonowy prezent na Dzień Babci

Dzień Babci to jedno z bardziej szczególnych świąt, które wymaga też odpowiedniego prezentu. Teoretycznie możliwości jest całe mnóstwo, jednak gdy zdamy sobie sprawę, że w ciągu całego życia babcia dostawała już mnóstwo różnorodnych prezentów, to nasz entuzjazm może zostać bardzo szybko przygaszony. Najprostsze pomysły będą bowiem banalne, a na przygotowanie czegoś oryginalnego może nam brakować czasu. Istnieje jednak kilka stosunkowo prostych pomysłów, które powinny zrobić duże wrażenie.

Odrobina miłych wspomnień

babcia-dostaje-prezentWyjątkowość okazji podkreślają zazwyczaj wspomnienia, jakimi darzymy swoje babcie. Prawdopodobnie z drugiej strony wygląda to bardzo podobnie, więc warto wykorzystać ten fakt i w prezent wpleść odrobinę tych wspomnień. Najlepszą metodą jest wykorzystanie starych fotografii lub stworzenie nowych, specjalnie na potrzeby prezentu. Ramki w formie drzew genealogicznych, fotoksiażki, czy inne formy ich wykorzystania (magnes na lodówkę, kubek lub poduszka) to utrwalenie wspomnień na przedmiotach, które będziemy codziennie mijali, a może nawet wykorzystywali. Duże wrażenie mogą zrobić też haftowane lub grawerowane życzenia, a im bardziej będą one oryginalne i indywidualne, tym lepiej. Innym rozwiązaniem jest sprawienie chwili przyjemności w zupełnie inny, może nieco bardziej szalony sposób. Pudełko czekoladek w oryginalnej formie, gotowe prezenty dla „Najlepszej Babci”, w tym medale, wazy, czy poduszki, z pewnością wywołają sympatyczny uśmiech na twarzy babci.

Pomysł na babciną długowieczność

W przypadku dziadków nie sposób zapomnieć o ich zdrowiu, dlatego wszystko, co może je poprawić i być w jakimkolwiek stopniu „lekiem na długowieczność”, będzie dobrym pomysłem. Oczywiście nie mamy tu na myśli leków w dosłownym znaczeniu tego słowa, ale dobry prezent dla babci to np. nowy ciśnieniomierz, relaksujący masażer, wygodna i zdrowotna poduszka, pościel lub materac. Taki upominek z pewnością zostanie doceniony, a przy okazji przyniesie też korzyści w praktycznym zastosowaniu i pozwoli babci czuć się naprawdę ważną osobą w naszym życiu. Przykładem świetnego prezentu jest nieszablonowa gazeta zaprojektowana specjalnie dla babci a wyglądająca zupełnie jak prawdziwa: https://www.gazetomania.pl/prezent-dla-babci.action/

No comments yet.

Leave a Comment