Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Bezpieczeństwo w pracy to podstawa

O bezpieczeństwie w pracy zostało już wiele napisane, jednak temat ten jest wyjątkowo ważny zawsze, dlatego warto pisać i przypominać o najważniejszych czynnikach i warunkach, jakie należy spełniać, aby być bezpiecznym podczas pracy w każdym zawodzie.

Bezpieczeństwo w pracy a prawo

Ustawa o bezpieczeństwie i higienie pracy określa wyraźnie jaki strój roboczy czy jakie buty robocze powinna mieć osoba, pracując na budowie, w ciężkich warunkach, ale również w biurze. Oczywiście biuro nie jest potencjalnie niebezpiecznym miejscem pracy, ale tutaj również liczy się bezpieczeństwo, dlatego zaleca się aby obuwie było wygodne, na płaskim obcasie i właściwie dopasowane do nogi.

Sprawdź w ofercie Ferpol.pl – https://www.ferpol.pl/buty-robocze-2503603

Najczęściej jednak kwestia butów roboczych czy stroju roboczego dotyczy pracowników płci męskiej, którzy pracują na stolarni, w zakładzie mechanicznym, w przedsiębiorstwie metali ciężkich czy na budowie.

Wtedy to właśnie odpowiednie buty robocze, strój oraz zabezpieczenie głowy jakim jest kas, mogą ochronić przed upadkiem czy też zmniejszyć skutki wypadku, jeżeli do niego dojdzie. Jeżeli są przestrzegane wszystkie przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy, do wypadków dochodzi rzadziej, a gdy już taki się wydarzy, zwykle upadek jest nikły, a uszczerbek na zdrowiu nie jest trwały i nie zagraża życia osoby pracującej.

Inwestycje w odpowiednią odzież roboczą

odziez-roboczaWarto zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór roboczy i nie chodzi tylko o logo i barwy firmowe, ale o bezpieczeństwo na budowie, w zakładzie, w biurze i wszędzie tam gdzie może dojść do wypadku. Jeżeli są przestrzegane przepisy, nawet ciężki wypadek w pracy, oceniony przez inspektora BHP, nie jest z winy pracownika i pracodawcy, a wtedy ustalane jest odszkodowanie dla osoby pokrzywdzonej.

Bezpieczeństwo w pracy zawsze było podstawą, mimo że wiele osób do tej pory nie przestrzega przepisów, właściciele budynków i wielkich firm bagatelizują stwarzanie jak najlepszych zabezpieczeń, a sami pracownicy nie przestrzegają norm, które nakazują zakładać przepisowe buty robocze, ubranie ochronne, w tym również kask i inne elementy wyposażenia pracownika, w zależności od zawodu jaki wykonuje.

No comments yet.

Leave a Comment