Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Jak powinna wyglądać skuteczna ochrona?

Prywatni ochroniarze stają się coraz bardziej istotni w naszym społeczeństwie, a branża usług ochroniarskich jest jedną z najszybciej rozwijających się w kraju. Prywatni agenci ochrony oraz ich pracodawcy robią wszystko, aby prezentować się coraz bardziej konkurencyjnie na tle innych firm, oferujących podobne usług. Są trzy ważne rzeczy do rozważenia przy zatrudnianiu strażników lub agentów ochrony. Odpowiedzieć sobie trzeba na trzy niesamowicie ważne pytania: co powinno być chronione, jakiego poziomu ochrony wymagamy, oraz kto ma nas ochraniać.

Zdecyduj co ma być chronione

Pierwszym krokiem jest ustalenie, co należy chronić i jakie obowiązki strażnik będzie miał do wykonania. Strażnicy mogą się zajmować wieloma rzeczami. Od monitoringu wideo, poprzez osobiste patrole, a także kontrolowanie osób wchodzących do budynku. Mogą również strzec obiekt przez przed pożarem, kradzieżą, wandalizmem i nielegalną działalnością sprzedawców. Kolejny krok, to zdecydowanie się na to, czy ochroniarz powinien być uzbrojony czy nieuzbrojony; w mundurach lub po cywilnemu, oraz czy ma być widoczny dla wszystkich osób, czy może pozostawać w dyskretnym miejscu? Wybór odpowiedniej opcji zależy od tego, jaki jest wymagany poziom bezpieczeństwa dla danego obiektu i na jakie straty może nas narazić potencjalny napad.

Szeroki opis zasad współpracy z firmą ochroniarską znajdziesz na witrynie Inwemer Ochrona.

serurity-guardGdzie szukać ochroniarzy

Jeśli chodzi o zatrudnianie strażników, to nie ma znaczenia, czy strażnicy będą zatrudnieni przez agencję ochroniarską, czy zdecydujesz się na wynajęcie indywidualnych osób posiadających licencję ochroniarza. Jednak niezbędne w celu znalezienia najlepszego ochroniarza, będą rozmowy kwalifikacyjne, tak zwane Interview. W trakcie takiego spotkania możesz się dowiedzieć, czy dana osoba posiada pozwolenie na broń.

Ochrona wykonywana przez strażników z uprawnieniami na posiadanie broni palnej jest zawsze skuteczniejsza i budząca respekt. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że strażnicy uzbrojeni zazwyczaj będą chcieć zarabiać więcej pieniędzy niż ich nieuzbrojenie strażnicy. Generalnie, nie zawsze jest konieczność zatrudniania uzbrojonych strażników do placówek handlowych. Nieuzbrojony strażnik będzie w stanie zniechęcać złodziei tak samo dobrze, jak ten z widoczną bronią.

No comments yet.

Leave a Comment