Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

W branży markowych rajstop

W Polsce działa wiele firm, sprzedających rajstopy. Wiele z nich ma w swojej ofercie rajstopy bardzo wysokiej jakości, które z sukcesami eksportują do takich krajów jak Włochy czy Francja, gdzie liczy się przede wszystkim jakość produktu. Polskie firmy produkujące rajstopy są już marką samą w sobie, jednak częsta jest też sytuacja, że sprzedają swoje rajstopy innej firmie, a ta sprzedaje pod inną marką. Zdarza się i tak. Z jednej strony może to być niekorzystne dla firmy, ponieważ nie promuje swojej marki. Z drugiej, wielu Włochów czy Francuzów chce kupować włoskie czy francuskie leginsy na stronie polskiego producenta, więc może okazać się, że taka strategia przyczyni się do większej ilość sprzedanych sztuk, a co za tym idzie większego zysku firmy eksportującej. Oczywiście takimi sprawami zajmują się spece od marketingu. W wielkich firmach zatrudnia się ich wielu, czasami są to całe sztaby pracujące nad wizerunkiem marki oraz nad utrzymaniem wysokich wskaźników sprzedaży, w tym na rynkach zagranicznych. Jednak sytuacja ta działa też odwrotnie.

moda bieliźniarskaCzęsto zagraniczne rajstopy sprzedawane są w Polsce

Czasami są to drogie, luksusowe rajstopy z zachodu Europy, niestety najczęściej jest to najtańsza chińszczyzna, która przede wszystkim nie grzeszy jakością. Niestety, prawda jest taka, że im taniej kupimy rajstopy, tym prawdopodobnie niższa będzie ich jakość. Działają tu nieubłagane prawa rynku.

Cena = jakość?

Chodzi przede wszystkim o najtańsze rajstopy czy skarpetki, które kupujemy nawet nie w sklepach, ale w kioskach. Większość z nas kupuje je w ostatniej chwili, bo w podróży czy też w drodze do pracy poszło nam oczko i trzeba jakoś tę sytuację naprawić. Warto jednak w takich sytuacjach mieć odłożone na zmianę rajstopy.

Zalety?

Nie są one ciężkie i łatwo zmieszczą się w torebce. Warto mieć je przy sobie, bo przecież nie zawsze znajdziemy otwarty kiosk. Nie zawsze też jest możliwość zatrzymania się i zrobienia zakupów. Dlatego kupując rajstopy bierzmy od razu dwie pary, aby drugą mieć zawsze przy sobie, w torebce, walizce czy nawet w szufladzie biurka.

No comments yet.

Leave a Comment