Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Biżuteria dobra na każdą okazję

Nie wiesz, co podarować ukochanej? Kwiaty i biżuteria to prezenty, które zawsze są trafione. Rzecz jasna, by dopasować je do charakteru i gustu obdarowywanej. Wśród biżuterii możemy wybierać i przebierać, kobiety uwielbiają pierścionki, kolczyki, zawieszki, łańcuszki, naszyjniki, bransoletki i tak dalej. Nic więc dziwnego, że symbole miłości to także biżuteria.

Mowa oczywiście o pierścionkach zaręczynowych i czymś tak wyjątkowym jak obrączki ślubne. Biżuteria ta wykonana jest zawsze z najlepszej jakości materiałów. Trwałość materiałów i ich piękno ma bowiem symboliczny wymiar. Symboliczny jest także sam kształt pierścionka czy obrączki. Okrąg oznacza nieskończoność, a miłość, która nie ma końca, to marzenie wielu z nas. Zakładali tak już starożytni Egipcjanie, wymieniając się pierścionkami zaręczynowymi. Obrączki ślubne rozpowszechniły się na całym świecie, a popularność przyniosło im usankcjonowanie ich przez kościół w wiekach średnich.

Biżuteria taka jak pierścionki zaręczynowe i obrączki powstaje z najszlachetniejszych metali takich jak żółte złoto, białe złoto czy platyna. W kwestii obrączek popularny jest także pallad i tytan. Obrączki nie muszą być proste, mogę być wielokolorowe, wykonane na przykład z trzech rodzajów złota: białego, różowego i żółtego. Zapewnia to podobno szczególną pomyślność. Obrączki ślubne mogą także zawierać kamienne oczka, takie oczka to najczęściej diamenty, które symbolizują zgodę małżeńską.

Na temat obrączek ślubnych powstało kilka przesądów. Jeden z nich głosi, że pecha przynosi opuszczenie obrączek podczas ceremonii ślubnej. W tej sytuacji państwo młodzi nie powinni się po nie schylać, obrączki powinien podnieść jeden ze świadków. Również zgubienie obrączki oznacza pecha, a mianowicie utratę drugiej połówki. W naszym kraju obrączki nosi się na prawej dłoni, w krajach zachodnich od serca, czyli na lewej. W Polsce na lewej dłoni obrączki noszą wdowy i wdowcy.

No comments yet.

Leave a Comment