Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Wolność zaczyna się od dobrego snu

Nie ma to jak własne łóżko we własnej sypialni. To rzecz o którą warto walczyć. To podstawa naszego zdrowia, dobrego samopoczucia, daje komfort spania i wypoczynku.  Zatem zanim wybierzemy na czym i z kim chcemy spędzać wszystkie swoje noce, warto zrobić rozeznanie. Na materacu nie warto oszczędzać. To jakbyśmy chcieli oszczędzić na zdrowiu. Nie da się. Leczenie jest droższe. Wszystkim z bólami kręgosłupa, dzieciom i osobom starszym należy polecić luksusowe spanie. Bezcenne. Jaki wybrać materac: lateksowy czy piankowy?

Jakość materacy – jak sprawdzić

materace antyalergiczne

Obydwa rodzaje są elastyczne i świetnie dopasowują się do kształtu ciała. Charakteryzują się dużą elastycznością. Ponadto materac piankowy „oddycha”. Dzieje się tak z uwagi na porowatą strukturę oraz dużą ilość kanałów wentylacyjnych. Materace wysokoelastyczne pochłaniają pot wydzielany podczas snu i wilgoć panującą w otoczeniu, mają rówież właściwości przeciwgrzybiczne, co oznacza, że nie sprzyjają rozwojowi roztoczy. Ale za to znakomicie sprawdzają się w sypialniach osób chorych, długo leżących, ludzi starszych, cierpiących na  bóle pleców, a także wszystkich, którzy w ramach profilaktyki chcą dbać o kondycję kręgosłupa. kłady wysokoelastyczne uwzględniają fizjologiczny kształt kręgosłupa. Pianka wysokoelastyczna zapewnia mocne podparcie, zwłaszcza części lędźwiowej i łagodne podparcie części biodrowej oraz barkowej.

Dobry materac to spokojny sen

Dzięki temu nie odczuwa się nadmiernego ucisku, który zmusza do ciągłej zmiany pozycji podczas spania. Pianka wysokoelastyczna jest najnowszym osiągnięciem technologicznym. Kładąc się na materac wydaje nam się, ze jest dosyć twardy, niemniej podczs leżenia przyjmuje on kształt ciała. Pianka była poddawana testom kwalifikującym jej uzycie w przestrzeni kosmicznej. Można powiedzieć, że jej zalety są sprawdzone i nieziemskie. Wysoka jest też cena tych materacy. Dla osób, które nie chcą wydawać na materac dużej kwoty dostępne są materace ze zwykłej pianki tzw. poliuretanowej. Takie materace można kupić już za 100 złotych, tyle, że nie dają całkowitego podparcia dla ciała.

No comments yet.

Leave a Comment