Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Profesjonalne sprzątanie różnych powierzchni

Aktualnie działa bardzo dużo firm sprzątających. O wiele bardziej opłaca się wynajęcie takiej firmy, aniżeli własnych pracowników do sprzątania. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy nie ma pełnego etatu dla sprzątaczki – wtedy najlepiej wynająć firmę na tyle godzin tygodniowo, na ile będzie to konieczne.

Firmy sprzątające

Rzecz jasna, firmy sprzątające bywają większe i mniejsze. Niektóre specjalizują się w porządkowaniu małych biur czy gabinetów lekarskich, inne natomiast zajmują się sprzątaniem w dużych obiektach, jak hotele czy centra konferencyjne. Czasami do sprzątania jednego obiektu oddelegowywana jest jedna osoba, kiedy indziej zaś jednocześnie sprząta ich trzy, dziesięć, a nawet trzydzieści. Tak się dzieje przede wszystkim w hotelach, gdzie w ciągu poranka, miedzy zakończeniem jednej doby hotelowej a rozpoczęciem drugiej, należy szybko i sprawnie uporządkować dużą ilość hoteli.

Sprzątanie w hotelach

Rzecz jasna, sprzątanie hoteli jest to ciężka praca. Wymaga ona dużej energii, siły, doskonałej organizacji pracy oraz oczywiści wrodzonej schludności i umiłowania porządku. Sprzątaniem zajmuje się wiele różnych osób, głownie kobiet, aczkolwiek czasami w ten sposób zarabiają również mężczyźni. Dla niektórych jest to główne źródło dochodów, dla innych jedynie sposób na dorobienie paru groszy. W firmach sprzątających pracują często osoby przebywające na emeryturze czy na urlopie, które potrzebują zajęcia jedynie na kilka godzin dziennie. Czasami w ten sposób zarabiają tez uczniowie i studenci.
W hotelach należy sprzątać jednocześnie szybko, sprawnie, jak też dokładnie. Należy przede wszystkim wymienić pościel i ładnie zasłać łóżko. Później trzeba pościerać kurze i ewentualne plamy z mebli, odkurzyć i umyć podłogę. Należy też pamiętać o umyciu brudnych naczyń. Ważną sprawą okazuje się także doprowadzenie do porządku łazienki, wyszorowanie wanny, umywalki, toalety, a także lustra i półeczek, jak również ułożenie na nich hotelowych szamponów i mydełek, jak również świeżych ręczników. Od czasu do czasu należy też umyć okna.

Rzecz jasna, sprzątanie w hotelach to jednak nie tylko porządkowanie pokoi, ale też korytarza czy jadalni. Firma sprzątająca musi o tym pamiętać i również do tych miejsc wysłać sowich pracowników.

Sprawdź dlaczego warto skorzystać z usługi firmy sprzątającej INWEMER

No comments yet.

Leave a Comment