Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Narzędzia wykorzystywane podczas sprzątania firmowych powierzchni

sprzatanie-biuraSkuteczne sprzątanie firmowych powierzchni wymaga przygotowań, dotyczących doboru odpowiedniego sprzętu. Przedsiębiorstwa mają do wyboru dwie opcje. Albo samodzielnie wyposażyć się w takie narzędzia lub wynająć usługi porządkowe, skupiając się na typowym outsourcingu. Jaka opcja jest najlepsza?

Perspektywy rynku firm sprzątających

Na rynku urządzeń sprzątających panuje obecnie wielkie poruszenie. Wprowadza się do ofert szorowarki i pady czyszczące, zdolne wypolerować każdą nawierzchnię. Pracownik obsługujący maszynę musi przejść odpowiedni cykl szkoleń, wykształcić solidne umiejętności, posługiwać się właściwymi detergentami. Profesjonalne sprzątanie to już nie zawód niskich, lecz bardzo wysokich kwalifikacji. Także doceniany ze względu na ogrom poświęceń, jakie trzeba włożyć w doprowadzenie niektórych powierzchni do lśnienia. Wielkie hale magazynowe nie mają zazwyczaj kłopotów z doborem sprzętu. Wystarczą tu większe maszyny z zainstalowanym siedziskiem dla pracownika i kierownicą. Niestety, jak już na pewno widzisz pojawił się problem dodatkowych kosztów.

Pracownik obsługujący maszynę, siedzi w niej zazwyczaj cały dzień. Musi otrzymać zapłatę i zostać sprawdzony, pod względem jakości. Zamiast robić sobie problemy, lepiej wybrać usługi sprzątające, np. w godzinach po zamknięciu lokalu. Specjaliści ze względu na skalę działalności uporają się z brudem znaczenie szybciej, a rozpatrując ogólne rozliczenie-taniej. Inwestycja we własne narzędzia czyszczące wynosi często kilkanaście tysięcy złotych. W zależności od specjalizacji powierzchni biurowej. Przeciętny odkurzacz przemysłowy wysokiej klasy kosztuje kilka tysięcy złotych. Jeżeli prowadzisz przedsięwzięcie gospodarcze wiesz, że posiadanie urządzenia i tak nic nie znaczy bez wykwalifikowanego zatrudnionego.

Outsourcing najlepszą drogą sprzątania firm

Oczywiście artykuł nie miał na celu straszenia przed inwestycją w narzędzia sprzątające. To bardzo pożyteczny rynek, zdolny poprawić wydajność prowadzenia interesów. Jednak tak naprawdę po przeanalizowaniu rynku usług porządkowych dojdziesz do wniosku, że tylko z nich warto korzystać. To przecież niższa cena, pewność zrealizowania prac na najwyższym poziomie, zero konsekwencji formalnych. A teraz przetestuj samodzielnie powyższe wskazania. Daj później znać, czy obniżyłeś koszty pielęgnacji firmowych powierzchni.

Z zaletami wynikającymi ze skorzystania z oferty firmy sprzątającej zapoznasz się w serwisie firmy Inwemer:
http://www.inwemer.pl/oferta/utrzymanie-czystosci/uslugi-dodatkowe-i-specjalistyczne

No comments yet.

Leave a Comment