Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Etykietowanie opon – najważniejsze informacje

Od niedawna na oponach można zobaczyć specjalne etykiety, których celem jest prezentacja ich parametrów. Konieczność etykietowania opon wynika z rozporządzenia Parlamentu i Rady Europejskiej obowiązującego we wszystkich krajach Unii Europejskiej od listopada 2012 roku – głównym celem rozporządzenia jest zunifikowanie systemu klasyfikacji opon, a tym samym pomoc klientom w doborze tych optymalnych.

Wybór opon jeszcze łatwiejszy

Na oponach zgodnie z powyższymi przepisami muszą znaleźć się wobec tego etykiety klasyfikujące, które w jasny i czytelny sposób przedstawiają następujące paramenty:

  • opory toczenia się opony
  • przyczepność na mokrej nawierzchni
  • hałas zewnętrzny

Informacje te prezentowane są graficznie, co powoduje, że porównanie opon jest jeszcze łatwiejsze. W przypadku oporów toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni etykieta wskazuje na określoną klasę opony, natomiast hałas zewnętrzny podany jest w liczbie decybeli.

Gdzie etykietować opony?

Jako że opony od dostawców nie zawsze etykietowane są w zakładzie produkcyjnym konieczne jest ich odpowiednie oznaczenie przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. W tym celu firmy najczęściej decydują się na zlecenie usług tego rodzaju zewnętrznym wykonawcom, którzy dysponują odpowiednim zapleczem w postaci nowoczesnego sprzętu oraz przeszkolonych pracowników. Wówczas etykietowanie przebiega sprawnie i szybko, więc klient może otrzymać przygotowane do wystawienia na sprzedaż opony w terminie.etykietowanie5

Przyklejanie etykiet najczęściej ma miejsce ręcznie ze względu na dużą wagę i gabaryty opon – pracownicy posiadają wtedy drukowane już etykiety, które następnie umieszczają na oponach. Do etykietowania stosuje się wtedy etykiety samoprzylepne, które można łatwo nalepić, a potem odlepić od opony.

W poszukiwaniu firm, które oferują tego rodzaju usługi, warto zajrzeć do internetu – tutaj niemalże każda z nich posiada własną stronę internetową, a na niej można znaleźć ofertę, która będzie pomocna w doborze najlepszego wykonawcy usługi. To pomaga w wyszukaniu propozycji, która będzie łączyła w sobie oczekiwaną jakość obsługi oraz korzystne ceny.

 

Więcej informacji znajdziesz w serwisie firmy Arologistics.pl w dziale Co-packing

No comments yet.

Leave a Comment