Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Dlaczego warto skorzystać z usług logistycznych?

Logistyka odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu każdej firmy. Jest ona tak istotna ponieważ zapewnia stałe i bieżące dostarczanie niezbędnych towarów i produktów do klienta. Nie sposób wyobrazić sobie dobrze działającej firmy, która nie posiada odpowiedniej obsługi logistycznej. Jednocześnie logistyka stawia spore wymagania.

Kosztytransport lotniczy

Nie da się ukryć, że logistyka wymaga zaangażowania dużych zasobów finansowych. Mamy tu na myśli koszty utrzymania floty pojazdów, koszty obsługi logistycznej a także koszty składowania. To wszystko razem daje wcale nie małe sumy, które są odpowiednio wyższe jeśli mamy do czynienia z firmami działającymi na większą skalę vide sieci handlowe i supermarkety.

Zasoby

Logistyka to jednak nie tylko koszty. To również konieczność posiadania odpowiednich zasobów. Nie mamy tu na myśli tylko floty i pomieszczeń ale również zasoby intelektualne i kompetencje. Bez nich proces dostarczania towarów nie może funkcjonować normalnie. Jednocześnie utrzymanie takich zasobów na wysokim poziomie wymaga posiadania odpowiedniej kadry pracowników, którzy wiedzą jak się zająć odpowiednimi czynnościami.

W poszukiwaniu oszczędności

Coraz więcej firmy podchodzi do logistyki w sposób oszczędny, co może okazać się negatywne w skutkach. W końcu cięcie kosztów na zakupy floty lub na pensje pracowników może pogorszyć jakość dostarczanej usługi i w efekcie wpłynąć bardzo negatywnie na wyniki finansowe przedsiębiorstwa. Poszukiwanie oszczędności sprowadzające się do cięcia kosztów własnych nie wydaje się więc dobrym pomysłem. Dużo lepszym rozwiązaniem jest za to outsourcing logistyki, czyli postawienie na współpracę z profesjonalistami, którzy zapewnią nam usługę logistyczną na wysokim poziomie. Takie rozwiązanie jest jednocześnie tańsze niż logistyka we własnym zakresie. Oczywiście decyzja o skorzystaniu z tego typu rozwiązania jest kwestią indywidualną tzn. zależy od strategii firmy oraz jej możliwości finansowych. Na pewno jednak warto ją rozważyć i pomyśleć o jej implementacji u siebie.

outsourcing logistyki

No comments yet.

Leave a Comment