Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Czyszczenie hotelowych dywanów

Czyszczenie dywanów to skomplikowana czynność, która powinna być powierzona specjalistom z dużym doświadczeniem. Należy o tym pamiętać szczególnie wtedy, jeśli posiadasz cenne dywany wykonane z naturalnych włókien. Zastosowanie niewłaściwych substancji czyszczących może spowodować ich trwałe uszkodzenie. Znajomość wszystkich środków czyszczących jest wymagana od każdej firmy, której zamierzasz powierzyć sprzątanie hoteli.

Profesjonaliści od sprzątania znając różnicę między syntetycznymi i naturalnymi włóknami, potrafią szybko dobrać najlepszą metodę prania dywanów. Przeprowadzane na dużą skalę czyszczenie dywanów w hotelu, jest złożonym zadaniem i powinno być wykonywane wyłącznie przez profesjonalny zespół, korzystający z markowych narzędzi i detergentów.

Przekonaj się dlaczego do sprzątania w hotelach warto zatrudnić profesjonalistów:

www.inwemer.pl/oferta/utrzymanie-czystosci/hotele

Jak często czyścić dywany?

dywan-hotelowyDywany to element wyposażenia wnętrz, który jest dosyć kłopotliwy w czyszczeniu. Czyszczenie będzie tym trudniejsze, im dywan posiada dłuższe runo. Najłatwiejsze w czyszczeniu są wykładziny i dywany z włókien syntetycznych. W hotelach najbardziej narażone na zabrudzenia są dywany i wykładziny w korytarzach oraz hallu głównym. Brudzenie się dywanów można wyeliminować stosując odpowiednie wycieraczki, ale nie jest to metoda całkowicie eliminująca zabrudzeniach. W trosce o zadowolenie i zdrowie swoich klientów, zarząd hotelu powinien zarządzać czyszczenie dywanów przynajmniej raz w tygodniu, a nawet i częściej, jeśli wymaga tego sytuacja.

Komu powierzyć czyszczenie dywanów?

Nie łatwo znaleźć godne zaufania firmy, których specjalizacją jest czyszczenie dywanów. Pomimo tego że na rynku nie brak ogłoszeń reklamowych, to kiedy przychodzi do wykonania pracy, powstają poważne wątpliwości. Brak sprzętu, niewystarczająca liczba osób, lub całkowity brak organizacji. To tylko niektóre z sytuacji, z którymi muszą się zmierzyć hotele, szukające profesjonalnych firm czyszczących. Należy wspomnieć o jeszcze jednej i bardzo niebezpiecznej rzeczy – oddanie w niewykwalifikowane ręce cennych dywanów może skutkować ich całkowitym zniszczeniem. Aby się przed tym uchronić, zawsze należy wykonywać testy na kawałku niewidocznej wykładziny lub dywanu.

No comments yet.

Leave a Comment