Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Angielski niemal od kołyski

Rodzice często zastanawiają się, kiedy jest najlepszy czas na naukę angielskiego. Większości opiekunów zależy, by ich pociechy jak najlepiej poznały ten język. Jednocześnie nie chcą przemęczać dzieci czy utrudniać im opanowywania ojczystej mowy. Lingwiści i specjaliści zajmujący się rozwojem najmłodszych uspokajają jednak, że na naukę języka w zasadzie nigdy nie jest zbyt wcześnie. Wręcz przeciwnie, mogą się w nią zaangażować nawet te maluchy, które jeszcze dobrze nie mówią po polsku. Poznawanie obcej mowy w pierwszych latach życia przychodzi łatwiej i przyjemniej. I choćby z tych dwóch powodów warto rozważyć zapisanie dziecka na kurs językowy.

Angielski w formie zabawy

Małe dzieci uczą się chętniej, ponieważ przychodzi im to naturalnie. Nie rywalizują ze sobą, starają się natomiast być jak najlepsze w tym, co robią. Obce jest im jeszcze pojęcie pracy, z którą niestety w dorosłym życiu często kojarzona jest nauka języka obcego. Swobodna forma zabawy przekłada się natomiast na sprawne opanowywanie słów oraz stopniowe tworzenie prostych zdań. Eksperci podkreślają, że dzieci uczą się szybciej nie tylko przez wzgląd na ich dopiero rozwijający się i bardzo chłonny mózg. Maluchy nie odróżniają tak bardzo języka obcego od ojczystego, zapamiętują spontanicznie i łatwiej przychodzi im wyrażanie myśli w obcej mowie. Obserwacje uczących się dzieci dowodzą także, że im wcześniej rozpoczyna się naukę, tym większe są szanse na opanowanie poprawnej wymowy. W przypadku małych dzieci warto zatem rozważyć zajęcia z udziałem native speakera, który będzie dla nich najlepszym przykładem.

Uczestnictwo w zajęciach

Zanim dziecko rozpocznie kursy języka angielskiego – studium.com.pl przeprowadza ocenę jego kompetencji (oferta do sprawdzenia na https://www.studium.com.pl/jezyki/jezyk-angielski/). Dotyczy to zwłaszcza starszych dzieci, które miały już styczność z językiem obcym. Wspólnie z rodzicami przedstawiciel szkoły językowej wybiera też najlepszą grupę. Zajęcia można dostosować do planu lekcji ucznia. Rodzice powinni natomiast wybierać szkoły, gdzie uczestnicy spędzają czas w małych grupach i otrzymują maksymalną uwagę ze strony prowadzącego. W tej roli występują zarówno native speakerzy, jak również polscy lektorzy. Nauka odbywa się w formie zabawy, ewentualnie ciekawych zajęć praktycznych, zorientowanych na oswajanie się z językiem angielskim. Dzięki temu dzieci w spontaniczny sposób uczą się łączyć słowa z konkretnymi przedmiotami, postawami czy zjawiskami. A stopniowe opanowywanie języka angażuje różne zmysły. Zajęcia organizowane są tak, by nie mogły kojarzyć się z monotonnym, przymuszonym zapamiętywaniem surowych reguł.

No comments yet.

Leave a Comment