Digg StumbleUpon LinkedIn YouTube Flickr Facebook Twitter RSS Reset

Dbanie o zdrowie

Dbanie o zdrowie i kondycję

Aby zachować na długo dobre zdrowie i kondycję, należy pamiętać, że lepszym sposobem jest zapobieganie niż leczenie. Aktywny tryb życia i dieta wpływają pozytywnie na zdrowie, dlatego warto zastosować to w swoim codziennym planie. Do utrzymania zdrowia konieczna jest dieta, która dostarczy organizmowi odpowiednie wartości odżywcze i witaminy. Ich najlepszym źródłem nie są zakupione w aptece suplementy, lecz owoce i warzywa. Mimo znakomitego dostępu do nich, niewiele osób stara się zjadać je każdego dnia w ilości, która spełnia dzienne zapotrzebowanie na witaminy. Dzieje się tak, ponieważ nie mamy ochoty na zjadanie takiej ilości owoców i warzyw. Mimo słodkiego smaku owoców, nie sięgamy po nie codziennie. Sprawa wygląda jeszcze gorzej w przypadku warzyw, ponieważ wiele osób po prostu ich nie lubi.

Wyciskanie owoców i warzyw

szklanka z sokiem

Świeży sok w szklance

Dobrym sposobem na przygotowanie owoców i warzyw, z którego chętnie będziemy korzystać każdego dnia, jest wyciskanie soków. To znakomity sposób, ponieważ można przyrządzać soki o wielu różnych smakach, dzięki czemu nie znudzą nam się tak szybko, jak w przypadku zjadania owoców. Zakup wyciskarki do soku nie jest drogi, ponieważ wystarczy nam do tego jedna z tańszych wyciskarek. Porządne urządzenie znajdziesz na http://www.eujuicers.pl/pl/katalog/sokowirowki-i-wyciskarki/dla-domu/wyciskarki-jednoslimakowe. Codzienne wypijanie soku ze świeżych owoców i warzyw będzie bardzo udanym początkiem dnia, który wpłynie na nasze zdrowie i formę. Za piciem soków przemawia jeszcze jeden fakt, a mianowicie są one lepsze dla naszego organizmu. Wchłanialność witamin i składników odżywczych z całych owoców jest o wiele mniejsza, niż w przypadku soków. Poza tym proces ich trawienia  trwa kilka godzin, natomiast w przypadku soków, jest to zaledwie kilkanaście minut.

Zakup soku w kartonie

Jeżeli uwierzymy etykietom i reklamom, to stwierdzimy, że zamiast codziennie wyciskać soki możemy zakupić je w sklepie i cieszyć się dużego kartonu, wystarczającego na kilka dni. Niestety soki z kartonu są pasteryzowane, aby mogły być dłużej przechowywane. Oznacza to podgrzanie ich do wysokiej temperatury, która niszczy witaminy i składniki odżywcze. Tylko sok wyciśnięty z owoców może zapewnić lepsze zdrowie i kondycję.

No comments yet.

Leave a Comment